Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Robomaticon 2018 - turniej robotów w Politechnice Warszawskiej

Robomaticon 2018 - turniej robotów w Politechnice Warszawskiej

3 marca 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej miała miejsce ósma edycja turnieju robotów mobilnych Robomaticon. 300 robotów z Polski jak i ze świata oraz ponad 5000 widzów to podsumowanie sobotniego wydarzenia.

Kolejny raz w Politechnice Warszawskiej spotkali się miłośnicy robotyki i nowych technologii. Konstruktorzy walczyli w konkurencjach takich jak:

• MicroMouse - jak najszybsze pokonanie labiryntu przez mysz robotyczną,
  • Sumo - zapasy robotów w trzech kategoriach wagowych,
  • Freestyle - dowolne konstrukcje,
  • Humanoid Sprint - wyścigi robotów humanoidalnych,
  • Line Follower - jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego przez czarną linię,
  • Line Follower Enhanced - jak najszybsze pokonanie wyznaczonego toru z przeszkodami,
  • Puck Collect - zbieranie krążków z planszy,
  • Death Race - wyścig dwóch robotów na śmierć i życie,
  • Humanoid Sumo - walki robotów humanoidalnych w ringu.

W tym roku organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje zarówno dla uczestników zawodów, jak i zwiedzających. Na gości czekał m.in. laserowy paintball, oparty o prototypy realnej broni, stoisko z dronami, oraz konkurs z wykorzystaniem okularów VR. Najmłodsi mieli natomiast szansę uczestniczyć w warsztatach z programowania i druku 3D.

Robomaticon jest turniejem organizowanym przez Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej Robomatic. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród zaawansowanych pasjonatów robotyki. Robomaticon to również wspaniała okazja do spędzenia wolnego czasu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dziedziną techniki.

Więcej na stronie www.robomaticon.pl.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry