Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Potencjał naukowy krajowych wydawnictw i czasopism

Potencjał naukowy krajowych wydawnictw i czasopism

21 maja 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja „Szanse i wyzwania dla polskich wydawnictw i czasopism naukowych”, organizowana przez KRASP, Politechnikę Warszawską oraz Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha.

Celem konferencji, która odbędzie się w Małej Auli Gmachu Głównego PW (Pl. Politechniki 1) w godz. 11.00-16.00, jest przedstawienie i analiza nowych regulacji prawnych dotyczących wydawnictw i czasopism naukowych w kontekście działalności uczelni  oraz naukowców.

Organizatorzy chcą w ten sposób zainicjować dyskusję na temat możliwości rozpoznania i wykorzystywania zasobów oraz potencjału naukowego krajowych wydawnictw oraz czasopism, w tym takich, które w efekcie wdrożenia nowych przepisów, mogą utracić dotychczasową pozycję w świecie nauki.

Źródło: Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha

Mierz siłę na zamiary,