Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Politechnika Warszawska na 22. Festiwalu Nauki

Politechnika Warszawska na 22. Festiwalu Nauki

W dniach 21-30 września w Warszawie odbędzie się 22. edycja Festiwalu Nauki. Rozmaite wykłady, warsztaty i pokazy naukowe czekają także na gości w Politechnice Warszawskiej.

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Odpowiedzi na pytanie, jak powstaje układ scalony i ile to kosztuje, poszuka dr hab. inż. Robert Mroczyński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. O potędze światła w laserach opowie dr hab. inż. Ryszard Piramidowicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Zagadnienie systemów wizyjnych i obrazowania 3D w monitorowaniu kondycji pacjentów omówi dr inż. Piotr Garbat.

Wydział Geodezji i Kartografii PW

Dyskusję na temat wpływu psychologii na przetwarzanie obrazów w teledetekcji - zdjęć lotniczych i satelitarnych - poprowadzi dr hab. inż. Przemysław Kupidura. O możliwości wykorzystywania nawigacji w budynkach opowie dr hab. inż. Dariusz Gotlib. Temat smart city rozwinie dr hab. inż. Robert Olszewski.

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Co łączy smog, mgłę i inhalator? - odpowiedzi poszuka dr inż. Agata Penconek. Mgr inż. Michał Wojasiński opowie o rozwoju inżynierii tkankowej.

Wydział Inżynierii Materiałowej PW

Inżynieria materiałowa w służbie środowisku - to temat, który za sprawą dr. inż. Rafała Wróblewskiego pojawi się na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW.

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

O tym, jak matematyka i jej narzędzia przydatne są w odkrywaniu działania i funkcjonowania naszego mózgu oraz co matematyka ma wspólnego z kontrolowaniem mocy - opowie dr inż. Rafał Jóźwiak. Tajemnice liczb pierwszych zdradzi Tomasz Łukasz Żynda.

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW

Dr hab. inż. Janusz Piechna wprowadzi gości w niezwykły świat aerodynamiki - od aerodynamiki lotu owadów, przez aerodynamikę szybkich pojazdów do aerodynamiki superszybkiego środka transportu Hyperloop Poland.  Zaprezentuje także zasady działania maszyn przepływowych wykorzystujących przepływy nieustalone.

O uzyskiwaniu nowoczesnymi metodami chłodu na cele klimatyzacji - opowie dr inż. Andrzej Grzebielec. Zastosowanie robotów-telemanipulatorów chirurgicznych - przedstawi dr inż. Krzysztof Mianowski.

Program 22. Festiwalu Nauki

Grafika: festiwalnauki.edu.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW