Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji w Politechnice Warszawskiej

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji w Politechnice Warszawskiej

Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW będzie gospodarzem trzeciej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe. Wydarzenie odbędzie się w ramach Warszawskiego Tygodnia Argumentacji.

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji (SSA2018) jest już trzecim wydarzeniem z cyklu Szkół Letnich Argumentacji, pierwsza odbyła się w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie w Dundee w 2014 roku, druga w Niemczech na Uniwersytecie Poczdamskim w 2016 roku. Głównym celem SSA 2018 jest zapewnienie uczestnikom solidnych podstaw w zakresie obliczeniowych i językowych aspektów argumentacji oraz pojawiających się między nimi związków. Uczestnicy zdobędą ponadto doświadczenie w używaniu różnych narzędzi do analizy i przetwarzania argumentów.

Trzecia Szkoła Letnia Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe (SSA 2018) to część dużego wydarzenia: Warszawskiego Tygodnia Argumentacji (WAW 2018), który odbędzie się w dniach 6-16 września 2018 r. WAW 2018 obejmuje także prestiżową międzynarodową konferencję COMMA 2018 oraz 16. konferencję i warsztaty ArgDiaP.

Szkoła będzie się składać z zajęć z wiodącymi pracownikami akademickimi pracującymi w dziedzinie argumentacji, lingwistyki, informatyki i prawa. Wśród tutorów znajdują się: Marcello D’Agostino, (Uniwersytet w Mediolanie, Włochy), Francesca Toni (Imperial College London, Wielka Brytania), Patrick Saint-Dizier (Institut de Recherches en Informatique de Toulouse, Francja), Manfred Stede (Uniwersytet Poczdamski, Niemcy), Katarzyna Budzyńska (Centre for Argument Technology, Polska Akademia Nauk i Uniwersytet w Dundee), Michał Araszkiewicz (Uniwersytet Jagielloński, Polska). Z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW tutorem będzie Dominik Sypniewski. Zorganizowane zostaną ponadto Obrady Studenckie, na które składać się będą referaty (rozszerzone abstrakty należy nadsyłać do 4 lipca), plakaty oraz rozmowy z mentorami. Najlepiej przygotowane przemówienie otrzyma nagrodę „Best SSA 2018 Paper Award”. Na czas trwania SSA 2018 zaplanowano również imprezy towarzyszące. Do zdobycia jest ograniczona liczba grantów obejmujących bezpłatną rejestrację w Szkole Letniej.

Serdecznie zachęcamy studentów do uczestniczenia w szkole. Jest to niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z najnowszymi ogólnoświatowymi trendami badawczymi. Wszystkie informacje o szkole i sposobie rejestracji (w tym opłatach) znajdują się na stronie szkoły: http://ssa2018.argdiap.pl/.

Źródło: WAiNS PW

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.
One przyjdą same.

Phil Bosmans

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie