Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Konferencja o efektywnej współpracy zagranicznej

Konferencja o efektywnej współpracy zagranicznej

fot.: Politechnika Opolska, Sławoj Dubiel

W dniach 17-18 marca 2014 na Politechnice Opolskiej odbyła się konferencja pt. "Efektywna Współpraca Zagraniczna Polskich Uczelni Technicznych".

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele polskich uczelni technicznych. Politechnikę Warszawską reprezentowała mgr Agata Wierzbińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

fot.: Politechnika Opolska, Sławoj Dubiel

Konferencja na Politechnice Opolskiej odbyła się kilka dni po podpisaniu przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) porozumienia w sprawie realizacji programu "Study Engineering in Poland". W myśl tego porozumienia konsorcjum 12 uczelni technicznych w Polsce, w tym również Politechnika Warszawska, połączy siły i dzięki wspólnie opracowanym metodom promocji zapewni efektywną prezentację oferty edukacyjnej polskich uczelni technicznych za granicą, co w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia liczby obcokrajowców studiujących w Polsce.

Gości konferencji przywitał prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, który następnie oddał głos pozostałym zaproszonym prelegentom – prof. Tadeuszowi Więckowskiemu, przewodniczącemu KRPUT – który uroczyście otworzył dwudniowe obrady oraz prof. Stefanowi Trzcielińskiemu, prorektorowi ds. edukacji ustawicznej Politechniki Poznańskiej (uczelnia ta koordynuje program ze strony KRPUT). Następnie Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zaprezentował założenia programu "Study Engineering in Poland".

Po części oficjalnej uczestnicy konferencji, składający się głównie z pracowników biur współpracy zagranicznej, dyskutowali nad takimi tematami jak: właściwa promocja oferty edukacyjnej za granicą, ułatwienie i ujednolicenie zasad przyjęcia na studia cudzoziemców, polityka wizowa, legalizacja pobytu w Polsce. Po podsumowaniu wyników wspólnej dyskusji ustalono, iż kolejne spotkanie przedstawicieli konsorcjum odbędzie się w maju.

Źródło: CWM PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki