Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Konferencja Microwave and Radar Week 2020 w PW

Konferencja Microwave and Radar Week 2020 w PW

W dniach 5-7 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Microwave and Radar Week poświęcona problemom związanym z techniką radiową, mikrofalową, radarową i inżynierią przetwarzania sygnałów.

Konferencję otworzyli: prof. Józef Modelski - Dyrektor Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW oraz przewodniczący konferencji, prof. Mariusz Malinowski - Prorektor ds. Nauki, prof. Antoni Rogalski z Polskiej Akademii Nauk, Dziekan Wydziału IV Nauk Technicznych, dr hab. Krzysztof Kluza - Prezes Zarządu PIT-RADWAR S.A. oraz prof. Michał Malinowski - Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Konferencję Microwave and Radar Week składała się z czterech wydarzeń: International Microwave and Radar Conference MIKON, International Radar Symposium IRS, Baltic URSI Symposium, Signal Processing Workshop SPW.

Wszystkie poświęcone były najnowszym problemom związanym z techniką radiową, mikrofalową, radarową i inżynierią przetwarzania sygnałów. Ze względu na szybki rozwój technologiczny obszary te zyskują coraz większe znaczenie w zastosowaniach cywilnych oraz wojskowych, zarówno w aspekcie technicznym, jak i ekonomicznym.

W trakcie konferencji zaprezentowano ponad 180 referatów opisujących najnowsze osiągnięcia w tych dziedzinach. Program obejmował szeroki zakres zagadnień - od półprzewodnikowych elementów mikrofalowych i problemów projektowania anten, aż po zastosowania w urządzeniach radarowych, telekomunikacyjnych i przemysłowych. Prezentacje dotyczyły także kwestii bardziej ogólnych z dziedziny nauk radiowych, takich jak: metrologia elektromagnetyczna, propagacja fal, zastosowania biomedyczne fal radiowych czy radioastronomia.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną konferencja odbywała się w trybie hybrydowym - można w niej było uczestniczyć również online.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są TUTAJ>>

Zdjęcia: Biuletyn PW

Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni

Phil Bosmans