Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Executive Innovation Forum z udziałem przedstawicieli PW

Executive Innovation Forum z udziałem przedstawicieli PW

17 czerwca 2021 r. odbyła się IX edycja kongresu „Executive Innovation Forum”, którą zwieńczyła gala wręczenia nagród „Diamenty Innowacji”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

Podczas kongresu, organizowanego przez Executive Club, rozmawiano o przyszłości gospodarki w kontekście dynamicznych zmian pod kątem technologicznym. Część merytoryczna wydarzenia składała się z trzech paneli dyskusyjnych dotyczących cyfrowej transformacji biznesu, polityki proinnowacyjnej oraz kwestii zielonej energetyki. Prelegenci omawiali tematy związane z wyzwaniami stawianymi przed firmami wprowadzającymi innowacyjne rozwiązania, a także rozwojem odnawialnych źródeł energii i ich wpływu na efektywność energetyczną Polski oraz neutralność klimatyczną.

W „Executive Innovation Forum” wzięli udział przedstawiciele Politechniki Warszawskiej. Jedno z wystąpień inauguracyjnych, którego tematem były „Perspektywy Gospodarcze 2021”, wygłosił prof. Witold Orłowski, wykładowca Szkoły Biznesu PW. W panelu „Wyścig po innowacje” uczestniczył prof. Janusz Lewandowski, Prezes Zarządu Instytutu Badań Stosowanych PW, a o innowacyjnej energetyce dyskutował m.in. dr inż. Paweł Urbański, Dyrektor Szkoły Biznesu PW.

Zwieńczeniem wydarzenia była gala wręczenia nagród „Diamenty Innowacji”. Statuetkami uhonorowano najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu wdrażających nowe technologie i innowacje. W kapitule konkursu zasiedli m.in.: prof. Adam Woźniak - Prorektor ds. Rozwoju PW, który dokonał uroczystego otwarcia gali, prof. Jan Szmidt - Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2012 -2020, Krzysztof Pietraszkiewicz - Przewodniczący Rady Uczelni PW, Prezes Związku Banków Polskich.

Wśród nominowanych w kategorii „CEO Roku” znalazł się prof. Tomasz Ciach, kierownik Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, kierujący zespołem pracującym nad polską szczepionką przeciw COVID-19, a także współtwórca NanoGroup S.A. - grupy spółek biotechnologicznych.

Debata ekspertów dostępna jest na kanale YouTube.

Zdjęcia: fot. Executive Club

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki