Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / ECSEL JU Call Forum 2018

ECSEL JU Call Forum 2018

W dniach 6-7 marca 2018 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, odbyła się konferencja ECSEL JU (Electronic Components and Systems for European Leadership Joint Undertaking) Call Forum 2018.

To coroczne wydarzenie odbywa się zawsze w prestiżowych lokalizacjach w krajach Europy Zachodniej. Po raz pierwszy ECSEL JU zdecydował się zorganizować wydarzenie w Polsce. Wybór miejsca miał na celu zarówno promocję Cezamatu, jak również zachęcenie polskich naukowców i firmy do częstszego uczestnictwa w projektach ECSEL JU.

Spotkanie otworzył Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz. W konferencji wziął udział Marcin Ociepa, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii. 6 marca był dniem poświęconym na zapoznanie gości z ideą Cezamatu, działalnością ECSEL JU i AENEAS (Association for European NanoElectronics ActivitieS) oraz tematyką wniosków w ramach programu ECSEL JU. Działalność Cezamatu przedstawił uczestnikom konferencji prof. Tomasz Skotnicki. Z kolei możliwości uczestnictwa w programie ECSEL JU, AENEAS zaprezentowały najwyższe władze tych organizacji Prezydent ECSEL JU - Bert De Colvenaer oraz Prezydent AENEAS - Caroline Bedran, a także Dyrektor Programu Dr Yves Gigase i Koordynator Konkursu Dr Simona Rucareanu. Mateusz Bonecki z firmy Better Solutions przybliżył uczestnikom rolę ECSEL JU w Polsce.

Prezydent ECSEL JU Bert De Colvenaer/fot. Lech Trzeciak, Cezamat

Prezydent AENEAS Caroline Bedran/fot. Lech Trzeciak, Cezamat

Drugi dzień wydarzenia poświęcony był konsorcjom przemysłowym. Przemówienie wygłosił Mateusz Gaczyński, Wicedyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyły się także prezentacje projektów i idei, a przede wszystkim spotkania wielostronne i bilateralne w celu budowania silnych konsorcjów projektowych.

Mateusz Gaczyński, Wicedyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w MNiSW/fot. Lech Trzeciak, Cezamat

Prof. Andrzej Strójwąs i dr Roberto Zafalon/fot. Lech Trzeciak, Cezamat

W konferencji udział wzięło około 180 gości z takich, krajów jak: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Holandia. Duży procent uczestników to przedstawiciele polskich jednostek badawczo-rozwojowych, MŚP oraz firm. Zarówno najwyższe władze ECSEL JU, jak i AENEAS oceniły wysoko wydarzenie i uznały, że zakończyło się ono sukcesem. Prezentacja prof. Tomasza Skotnickiego w pierwszym dniu konferencji, jak również zorganizowane dla gości zwiedzanie laboratoriów pod przewodnictwem prof. Romualda Becka, pozwoliły przedstawić Cezamat, jako godnego uwagi potencjalnego partnera do projektów i dalszej współpracy. Nawiązane zostały kontakty, które mają na celu udział Cezamatu w projektach ECSEL JU.

Źródło: Katarzyna Kołys/CEZAMAT
Zdjęcie w zajawce: Marcin Ociepa, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii/fot. Lech Trzeciak, Cezamat

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

 

 

Zaratustra

"

19
Lut

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 30 Mar 23:59

18
Mar

Dni Kultury Politechniki Warszawskiej

00:00 - 29 Mar 23:59

21
Mar

Wystawa dyplomów na Wydziale Architektury

16:00 - 12 Kwi 00:00

26
Mar

Warszawskie Dni Informatyki 2019

09:00 - 27 Mar 17:00

26
Mar

Targi AUTOMATICON

09:00 - 29 Mar 15:00

26
Mar

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

11:00 - 13:00

27
Mar

Salon o prof. Janie Czochralskim

18:00 - 20:00

28
Mar

Zmiany czasu - konferencja

10:00 - 14:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW