Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Dziewczyny na politechniki - konferencja w CZIiTT PW

Dziewczyny na politechniki - konferencja w CZIiTT PW

W Dzień Kobiet, 8 marca 2018 roku, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja prasowa związana z coroczną akcją „Dziewczyny na politechniki”.

Gości przywitał prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. Spotkanie poprowadziła dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, która zaprezentowała pierwszy Raport „Kobiety na politechnikach”.

W roku akademickim 2017/18 odnotowano w Polsce największy w historii przyrost liczby studentek kierunków informatycznych - o 1179 w skali kraju (12% więcej niż rok wcześniej). Przyrost ten jest dwukrotnie większy niż analogiczny przyrost liczby mężczyzn studiujących informatykę” - odnotowano w opracowaniu.

Prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Ciekawie wypadł także odsetek absolwentek kierunków ścisłych, technicznych i zakresu technologii informatyczno-komunikacyjnych w porównaniu do pozostałych krajów OECD. Polska, z odsetkiem 44%, uplasowała się na pierwszym miejscu (średnia OECD to 31%).

Raport „Kobiety na politechnikach 2018” dostępny jest na www.dziewczynynapolitechniki.pl

7 kwietnia br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Program wydarzenia znaleźć można TUTAJ>>

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry