Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w Klubie Informatyka

Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w Klubie Informatyka

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW 4 października 2016 r. gościło uczestników Klubu Informatyka, którzy dyskutowali o cyberbezpieczeństwie infrastruktury krytycznej  m.in. w kontekście zagadnień technicznych i organizacyjnych.

Spotkanie Klubu Informatyka zostało zorganizowane przez: Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Centrum Informatyzacji PW, Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Sekcję Bezpieczeństwa Informacji PTI oraz Polski Oddział IEEE Computer Society.

Zaproszeni paneliści poruszali zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem infrastruktury krytycznej, na którą składa się jedenaście systemów wyspecyfikowanych przez Ustawę o zarządzaniu kryzysowym. Pierwsza część spotkania miała formę panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów. Po przerwie głos zabrała publiczność.

Panel poprowadził Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dr hab. n. ekon. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW, a uczestnikami panelu byli:

• dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, prof. PW - Kierownik Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej,
  • Michał Grzybowski - Dyrektor Wykonawczy w Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń,
  • Tomasz Kibil - Dyrektor w Dziale Doradztwa Informatycznego firmy Ernst & Young.

W spotkaniu udział wzięło ponad 80 osób reprezentujących 35 firm i instytucji.

Uwaga! Już wkrótce na kanale YouTube PTI udostępniona zostanie relacja ze spotkania.

Zdjęcie: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry