Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / 60 lat fascynacji petrochemią na Mazowszu - marzenia się spełniają

60 lat fascynacji petrochemią na Mazowszu - marzenia się spełniają

14 maja 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się coroczne seminarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Płockich Naftowców i Instytut Chemii, Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku.

W tym roku tematem seminarium było „60  lat fascynacji petrochemią na Mazowszu - marzenia się spełniają”. Uroczystego otwarcia seminarium dokonali prezes Stowarzyszenia Płockich Naftowców Krystian Pater oraz Prorektor PW ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński. Podczas seminarium wygłoszone zostały referaty dotyczące teraźniejszości i historii przemysłu petrochemicznego a także współpracy Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku z PKN ORLEN S.A.:

• Jacek Radzymiński, Marek Bożek - Rewolucja cyfrowa, pokoleniowa i technologiczna - jak zmienia się Płocka Rafineria.
  • Damian Kruszewski - Olefiny - początek Petrochemii.
  • Czesław Bugaj - 60 lat historii Orlenu na Mazowszu
  • Janusz Zieliński, Małgorzata Petzel - 50 lat współpracy Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z PKN ORLEN S.A.

W seminarium udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Płockich Naftowców, kadra kierownicza PKN ORLEN S.A., a także pracownicy i studenci Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii. Seminarium towarzyszyła wystawa zdjęć płockiego fotografa Jana Waćkowskiego pt. Płockie fascynacje rafineryjne i petrochemiczne oczami fotoreportera.

Źródło i zdjęcia: PW Filia w Płocku

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki