Biuletyn PW / Konferencje i sympozja

Konferencje i sympozja

V Ogólnopolskie Europeistyczne Warsztaty Metodologiczne dla Doktorantów i Habilitantów

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w warsztatach metodologicznych, które odbędą się w dniach 16-17 września 2014 r.

FedCSIS – międzynarodowe święto profesjonalnej informatyki

W dniach 8-10 września 2014 r. w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa dedykowana informatyce technicznej i ekonomicznej FedCSIS.

VIII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2014

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP i Politechnika Warszawska zapraszają na ósmą edycję Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2014.

Konferencja Nauka.Infrastruktura.Biznes

Przedsięwzięcie ma na celu zacieśnianie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym i biznesowym. Organizatorem konferencji jest Politechnika Warszawska realizująca projekt CEZAMAT we współpracy z NCBR.  

Seminaria w roku akademickim 2014/2015

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej organizują w roku akademickim 2014/2015 cykl seminariów pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

Seminarium GIK i PAN

Wydział Geodezji i Kartografii PW we współpracy z Komitetem Geodezji PAN organizuje w dniach 25-27 września 2014 r. seminarium „Realizacja Osnów Geodezyjnych a Problemy Geodynamiki”.

Startup Grind Warsaw w Politechnice Warszawskiej

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Warsztaty i debata Krajowej Izby Gospodarczej

„Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie”. Powyższe zagadnienie będzie tematem spotkania, które odbędzie się 30 lipca 2014 r.

II Konferencja Naukowa GIK

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym zaprasza do uczestnictwa w II Konferencji Naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania gospodarowania przestrzenią  szanse i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju”, która organizowana jest w Małej Auli Gmachu Głównego PW w dniach 24–25 czerwca 2014 r.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014

MDTDI 2014 stanowią interesującą mieszankę kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji mają szansę przyczynić się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

Kopernik w odsłonie ONZ

Prof. Piotr Wolański z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW odsłonił w siedzibie ONZ kopię obrazu Jana Matejki – „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Na wystawie zaprezentowano także model pierwszego polskiego satelity naukowego „LEM”.

Targi Nauki i Kooperacji

W dniach 26-27 czerwca 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz przedstawicielami świata nauki prowadzącymi innowacyjną działalność.

XXXIV Sympozjum AQUA

W dniach 29 i 30 maja 2014 roku odbyło się już po raz trzydziesty czwarty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej.

Seminarium CEZAMAT - Tranzystory mikrofalowe

CEZAMAT

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zapraszają na ostatnie już w tym roku akademickim seminarium w ramach projektu CEZAMAT. Gościem wydarzenia będzie prof. Anna Piotrowska z Instytutu Technologii Elektronowej.

Konferencja Europolis. Inteligentne miasta przyszłości

13 czerwca o godzinie 11:00, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca zagadnień związanych z zarządzaniem miastem w oparciu o inteligentne rozwiązania.

VII Ogólnopolskie Sympozjum - Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Wystawa pojazdów

Tegoroczne sympozjum na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych poświęcone było historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliżając tym samym techniki rekonstrukcji oraz konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne. Wystawę zorganizował Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI

Spotkanie z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI

W ramach wdrażania w Politechnice platformy USOS oraz SAP, Uczelnię odwiedzili goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI.

VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

Logo CEZAMAT

W dniu 24 kwietnia br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, o godz. 16.30, w Klubie Absolwenta odbyło się VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT.

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się konferencja naukowa, której tematem przewodnim były cele i  sposoby zbliżenia nauki i gospodarki dla uzyskania obopólnych korzyści. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI