Biuletyn PW / Konferencje i sympozja

Konferencje i sympozja

Wykład prof. Bartosza Andrzeja Grzybowskiego w ramach seminarium CEZAMAT-u

Kolejne seminarium CEZAMAT-u odbędzie się dnia 27 listopada 2014 r. Gościem spotkania będzie prof. Bartosz Andrzej Grzybowski, który wygłosi wykład nt. „Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields".

Film naukowy wczoraj, dziś i jutro

7 listopada 2014 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Film naukowy wczoraj, dziś i jutro”. Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze tendencje oraz kierunki dotychczasowych działań w obszarze filmu naukowego.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-22 listopada 2014 r. Politechnika organizowała cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pomagających zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów oraz kreowania własnej marki. 

Pierwsze seminarium w ramach projektu edukacyjnego Rzecznicy talentów

Fundacja JWP wraz partnerami oraz patronami II edycji projektu Rzecznicy Talentów zaprasza na pierwsze seminarium merytoryczne pt. Nie „patentuj” znaków towarowych! Własność przemysłowa od A do Z.

V Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się V Forum Rozwoju Mazowsza. Prelegenci udzielali porad, jak pozyskać źródła finansowania zewnętrznego  i wskazywali branże, które mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach.

Multimedia - technology, design, management w Politechnice Warszawskiej

W dniach 29-30 października 2014 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja Multimedia – technology, design, management in conjunction with 5th International IP Management Forum.

Synergia nauki i biznesu. Relacja z konferencji CEZAMAT-u

W dniach 13-15 października 2014 r. odbyła się interdyscyplinarna konferencja zorganizowana przez Politechnikę Warszawską, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

IX Kongres Obywatelski

Temat przewodni Kongresu „Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?” podejmie się odpowiedzi na pytanie, czy zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków jest w ogóle możliwa.

Seminarium Biblioteki Głównej PW w ramach Open Acces Week

Nawiązując do zagadnień Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, Biblioteka Główna PW zaprasza na seminarium Otwarta Nauka. W programie poruszone zostaną tematy związane m.in. z plagiatem.

IWIS 2014 rośnie w siłę polskich wynalazków

System zmieniający położenie lusterek zależnie od pozycji motorzysty to tylko jeden z 400 wynalazków prezentowanych na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2014, którą otwarto 14 października w Politechnice Warszawskiej.

Politechnika wspiera nowe rozwiązania dla energetyki

2 października 2014 r. w Sali Senatu PW odbyło się spotkanie konsultacyjne z zakresu prac przygotowawczych do programu sektorowego. Wydarzenie zorganizowano przy udziale podmiotów zrzeszonych w KIGEiT.

Rzecznicy Talentów II edycja

Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! i Politechnika Warszawska zapraszają na drugą edycję projektu Rzecznicy Talentów. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz wspieranie innowacyjności.

3 Międzynarodowy Kongres Energetyki Jądrowej

24 września 2104 odbył się 3 Międzynarodowy Kongres Energetyki Jądrowej, wydarzenie zostało zorganizowane przez Politechnikę Warszawską pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Kongres greenPOWER 2014 w Politechnice Warszawskiej

Czy kryzys energetyczny jest nieunikniony? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęli prelegenci i uczestnicy 5 Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej, który w dniach 23 i 24 września odbywał się w Gmachu Głównym PW.

Podniesienie jakości zarządzania Politechniką Warszawską

Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych oraz Dział ds. Szkoleń PW podsumowały projekt „Podniesienie jakości zarządzania Politechniką Warszawską”. 25 września 2014 r. przedstawiono szczegóły jego realizacji.

Spotkania KFK z Politechniką Warszawską

24 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbyły się spotkania Krajowych Forum Konsultacyjnych z branżowego zakresu maszyn, urządzeń dźwigowych i ciśnieniowych. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

IBS PW na targach Warsaw Build 2014

W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbywa się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. Udział w wydarzeniu bierze również Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Konferencje Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki PW

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki PW we wrześniu 2014 r. dwukrotnie włączył się w organizację międzynarodowych spotkań:  XIX konferencję Machine Modeling and Simulation oraz VII Międzynarodowe Kolokwium Micro-Tribology 2014.

IX Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie dotyczyć będzie przechowywania energii. Wśród podejmowanej tematyki znajdą się m.in: badania kompatybilności nowoczesnych elektrolitów, żelowe polimerowe elektrolity oraz tlenkowe przewodniki w ogniwach paliwowych.

Polski Kongres Gospodarczy 2014

Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „Biznes dla Nauki, Nauka dla Biznesu”. Tematyka spotkania obejmowała wypracowanie wizji samodoskonalącego się systemu w kontekście zbliżenia poglądów środowisk naukowych i biznesu.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI