Biuletyn PW / Konferencje i sympozja

Konferencje i sympozja

Seminaria w roku akademickim 2014/2015

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej organizują w roku akademickim 2014/2015 cykl seminariów pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

Seminarium GIK i PAN

Wydział Geodezji i Kartografii PW we współpracy z Komitetem Geodezji PAN organizuje w dniach 25-27 września 2014 r. seminarium „Realizacja Osnów Geodezyjnych a Problemy Geodynamiki”.

Startup Grind Warsaw w Politechnice Warszawskiej

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Warsztaty i debata Krajowej Izby Gospodarczej

„Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie”. Powyższe zagadnienie będzie tematem spotkania, które odbędzie się 30 lipca 2014 r.

II Konferencja Naukowa GIK

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym zaprasza do uczestnictwa w II Konferencji Naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania gospodarowania przestrzenią  szanse i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju”, która organizowana jest w Małej Auli Gmachu Głównego PW w dniach 24–25 czerwca 2014 r.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014

MDTDI 2014 stanowią interesującą mieszankę kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji mają szansę przyczynić się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

Kopernik w odsłonie ONZ

Prof. Piotr Wolański z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW odsłonił w siedzibie ONZ kopię obrazu Jana Matejki – „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Na wystawie zaprezentowano także model pierwszego polskiego satelity naukowego „LEM”.

Targi Nauki i Kooperacji

W dniach 26-27 czerwca 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz przedstawicielami świata nauki prowadzącymi innowacyjną działalność.

XXXIV Sympozjum AQUA

W dniach 29 i 30 maja 2014 roku odbyło się już po raz trzydziesty czwarty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej.

Seminarium CEZAMAT - Tranzystory mikrofalowe

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zapraszają na ostatnie już w tym roku akademickim seminarium w ramach projektu CEZAMAT. Gościem wydarzenia będzie prof. Anna Piotrowska z Instytutu Technologii Elektronowej.

Konferencja Europolis. Inteligentne miasta przyszłości

13 czerwca o godzinie 11:00, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca zagadnień związanych z zarządzaniem miastem w oparciu o inteligentne rozwiązania.

VII Ogólnopolskie Sympozjum - Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Tegoroczne sympozjum na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych poświęcone było historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliżając tym samym techniki rekonstrukcji oraz konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne. Wystawę zorganizował Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI

W ramach wdrażania w Politechnice platformy USOS oraz SAP, Uczelnię odwiedzili goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI.

VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

W dniu 24 kwietnia br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, o godz. 16.30, w Klubie Absolwenta odbyło się VII Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT.

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się konferencja naukowa, której tematem przewodnim były cele i  sposoby zbliżenia nauki i gospodarki dla uzyskania obopólnych korzyści. 

Inauguracja cyklu wykładów

Odczyt pt. "Zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie" rozpoczął cykl wykładów realizowanych w ramach obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej. 

Seminarium Instytutu Pojazdów PW

W dniu 23 maja 2014 roku na Wydziale SiMR Politechniki Warszawskiej odbędzie się VII Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów". Jego organizatorem jest Instytut Pojazdów PW. 

Konferencja o efektywnej współpracy zagranicznej

W dniach 17-18 marca 2014 na Politechnice Opolskiej odbyła się konferencja pt. "Efektywna Współpraca Zagraniczna Polskich Uczelni Technicznych". 

Bezpieczeństwo globalnego społeczeństwa

Prof. Michaił Zgurowski, Rektor Kijowskiego Instytutu Politechnicznego Politechniki Kijowskiej na Ukrainie wygłosił w Politechnice Warszawskiej gościnny wykład pt. "Safety of a Global Society in the Conflict World". 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW