Biuletyn PW / Konferencje i sympozja

Konferencje i sympozja

Posiedzenie KRUW w Politechnice Warszawskiej

23 października 2015 roku Politechnika Warszawska była gospodarzem posiedzenia Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich. Gości powitał prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski

Hasło tegorocznego Kongresu Obywatelskiego brzmi: „Polska jutra. Możemy być lepsi!”. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dnia 7 listopada 2015 r. Do debaty zostali zaproszeni m.in. ludzie nauki.

Konferencja „Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki”

W dniach 19-20 listopada br. odbędzie się konferencja naukowa Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki. Wydarzenie organizowane przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych oraz Szkołę Biznesu PW stanowi część obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych

W dniach 15-17 października 2015 r., pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów, Politechnika Warszawska była organizatorem Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych.

10 lat kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna

W dniach 8-9 października 2015 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej obchodził dekadę kształcenia na kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna. Obchodom towarzyszyła konferencja naukowa.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2015

300 innowacyjnych rozwiązań z 24 krajów zaprezentowano podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, którą mogliśmy oglądać w dniach 12-14 października br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wystawę otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

V Warszawskie Dni Techniki

21 października br. rozpoczynają się V Warszawskie Dni Techniki Warszawa - Technika wczoraj, dziś, jutro. Politechnika Warszawska obok Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) jest jednym z organizatorów wydarzenia.

VI Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza promuje innowacyjność i przedsiębiorczość oraz fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczna szósta edycja odbyła się z udziałem Politechniki Warszawskiej.

„Polskie startupy” raport 2015

6 października 2015 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna miało miejsce seminarium prezentujące kompleksowe badanie polskiej sceny startupowej. Autorkami raportu są dr Agnieszka Skala, adiunkt na Wydziale Transportu PW oraz doktorantki SGH: Eliza Kruczkowska i Magdalena Olczak.

EMRS Fall Meeting i EUROMAT 2015 świętem inżynierii materiałowej w PW

Po raz pierwszy dwa europejskie towarzystwa materiałowe: EMRS i FEMS zorganizowały swoje konferencje w Warszawie. W ciągu kolejnych dwóch tygodni odbyły się EMRS Fall Meeting oraz EUROMAT 2015.

EAIE 2015 w relacji CWM PW

W dniach 14-18.09.2015 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej wzięła udział w 27. dorocznej konferencji European Association for International Education (EAIE), organizowanej tym razem w szkockim Glasgow.

Konferencja WEiTI PW podsumowująca realizację unijnego projektu

15 września 2015 r. w Audytorium Centralnym Gmachu Elektroniki miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych”. Po spotkaniu odsłonięto pamiątkową tablicę.

6. Forum Matematyków Polskich w Politechnice Warszawskiej

W dniach 7-12 września 2015 r. w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW odbyło się 6. Forum Matematyków Polskich. Konferencję zorganizowało Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

II Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

W listopadzie 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowa konferencja prezentująca tematykę prac badawczych i przeglądowych Młodych Naukowców. Spotkania zaplanowano w trzech lokalizacjach: w Poznaniu (23.11), Wrocławiu (25.11) i Lublinie (27.11).

Studia Poligraficzne WIP PW na Pikniku Naukowym

Wybierając kierunek na Politechnice na pewno warto pomyśleć o Wydziale Inżynierii Produkcji, w ramach którego działa Zakład Technologii Poligraficznych. Na tegorocznym Pikniku Naukowym młodzież i pracownicy PW prezentowali możliwości tej dziedziny.

Warsaw Startup Game

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca br. na terenach okalających Stadion Narodowy w Warszawie odbędzie się Warsaw Startup Game - pierwsza edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym, odbywająca w przestrzeni stolicy.

Polish Scientific Networks - geneza i założenia konferencji

Jak wykorzystać potencjał polskich badaczy? Jak stworzyć sieci kontaktów między naukowcami Polakami? Około 200 młodych polskich uczonych z zagranicznych i krajowych uczelni podejmie się dyskusji na ten temat podczas konferencji Polish Scientific Networks w dniach 18-20 czerwca br.

Konferencja Polish Scientific Networks z wykładem PW

W piątek, 19 czerwca 2015 r. dr Daria Gołębiowska-Tataj z Politechniki Warszawskiej weźmie udział w międzynarodowej konferencji Polish Scientific Networks, na której wystąpi z wykładem plenarnym pt. „How Europe innovates: networking science, business and entrepreneurship”.

II Międzynarodowa Konferencja „Civil and Environmental Engineering”

W dniach 20-23 maja br. w Turcji odbyła się druga międzynarodowa konferencja nt. „Civil and Environmental Engineering” (ICOCEE) zorganizowana przez Nevsehir Haci Beletos Veli University. Uczestniczyli w niej przedstawiciele PW.

XXXV Sympozjum Aqua 2015

Podczas dwudniowego spotkania w dniach 28 i 29 maja 2015 roku w Płocku odbyło się już po raz trzydziesty piąty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI