Biuletyn PW / KRASP/KRPUT/KRUW / KRASP / Otwartość i odpowiedzialność społeczna - nowe wyzwania dla uczelni wyższych

Otwartość i odpowiedzialność społeczna - nowe wyzwania dla uczelni wyższych

W dniu 2 marca 2018 r., o godz. 10.00 w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie odbędzie się konferencja pt.: „Otwartość i odpowiedzialność społeczna”, organizowana przez Komisję Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Uniwersytet SWPS.

Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w dniu 15 maja 2017 r. w Politechnice Warszawskiej, gdzie podjęto temat autonomii uczelni. Tegoroczna edycja będzie dotyczyła odpowiedzialności społecznej uczelni za kształcenie młodzieży.

Przemiany polityczno-społeczne oraz zmiany technologiczne stawiają przed młodymi ludźmi poważne wyzwania. Dlatego podczas konferencji poruszane będą zagadnienia związane z przystosowaniem studentów do udziału w życiu społecznym i do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Obecnie uczelnie przygotowują studentów do ról zawodowych, jednak we współczesnym pojmowaniu dobrego pracownika równie ważna jest umiejętność bycia otwartym na zmiany zawodowe i ogólnospołeczne. Umiejętności miękkie, współdziałania z innymi w miejscu pracy, bycie aktywnym członkiem społeczności stanowią istotne kwalifikacje zawodowe oraz pożądane postawy wśród młodych osób.

Konferencja ma na celu zastanowienie się nad celami edukacyjnymi szkół wyższych, które ujmowałyby zagadnienia związane z przygotowaniem do czynnego życia społecznego oraz do pełnienia ról obywatelskich współczesnej młodzieży. Jednocześnie poruszane będą tematy nawiązujące do  zwiększającej się roli mediów społecznościowych,  stwarzających zarówno ogromne możliwości, jak i zagrożenia.

Szczegóły konferencji znajdują się w załączonym programie:

Źródło: Biuro KRASP

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura